Výstava „Holodomor a opětovná genocida“ prodloužena do června 2024

Výstava Holodomor a opětovná genocida dokumentující příčiny, průběh a důsledky hladomoru na Ukrajině v letech 1932-1933 je veřejnosti přístupná až do června 2024. Ve výstavních prostorách Centra studií genocid Terezín ve Wieserově domě se tak můžete seznámit s unikátním dobovým fotografickým a obrazovým materiále mapujícím stalinskou genocidní politiku vůči ukrajinskému národu. Výstava zároveň reflektuje aktuální situaci, kdy stále probíhá ruská agrese na Ukrajině. Autorem výstavy je kyjevské Muzeum Holodomoru-Genocidy aktivně působící i v současných válečných podmínkách. Partnerem výstavy je Muzeum polských dějin. Výstava je přístupná zdarma v sobotách a nedělích mezi 11:00 a 16:00, případně pro větší skupiny (školní, turistické) na objednání i v pracovní dny na emailové adrese info@studiagenocid.cz nebo telefonním čísle 773 937 864.

Výstava Holodomor a opětovná genocida byla ve Wieserově domě zahájena na konci července 2023 u příležitosti otevření stále expozice Centra studii genocid v nově zrekonstruovaných prostorách. Reportáž pořadu České televize Události ze zahájení výstavy můžete vidět ZDE.

Ve stálé expozici ve Wieserově domě je dále možné navštívit výstavy Trest za zločin beze jména mapující životní příběh polského právníka židovského původu Rafaela Lemkina a cestu k uznání genocidy jako zločinu podle mezinárodního práva (výstava je doplněna videomateriálem z Vlaku Lemkin), Genocida Arménů představující titulní strany zahraničních médií informujících v letech 1880-1923 o zločinech páchaných Osmanskou říší na křesťanských obyvatelích, S.O.S. Terezín o stávajícím dezolátním stavu Hlavní pevnosti v Terezíně a Arnošt Lustig ve fotografiích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktivity, Média, Novinky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.